First slide

Blog

...
Uchodźcy w Polsce

29 września 2022

Wsparcie dla uchodźców

W dniu 9 marca 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium ich państwa. Znajduje się w niej wiele zagadnień dotyczących pobytu uchodźców w Polsce. Z tego artykułu się dowiesz: Jak wygląda legalizacja pobytu uchodźcy w Polsce? Jakie problemy mają uchodźcy? O jakie świadczenia mogą się starać? Jakie korzyści zapewnia posiadanie statusu uchodźcy?

Czytaj więcej
...
DIIA DLA OBYWATELI UKRAINY

26 września 2022

DIIA – co to takiego?

Diia.pl to dokument elektroniczny wydawany obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 roku. Zalicza się go do dokumentów pobytowych. Został wprowadzony w życie 23 lipca 2022 roku.

Daje ona możliwość przekraczania polskich granic i swobodnego przemieszczania się w strefie Schengen. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać DIIA?

Czytaj więcej
...
PROGRAM WIZOWY POLAND BUSINESS HARBOUR

10 kwietnia 2022

Poland Business Harbour – specjalny program wizowy dla cudzoziemców

Wyjazd do pracy za granicą czy założenie własnej działalności na terenie obcego kraju to zawsze duże wyzwanie i przedsięwzięcie logistyczne. Praktycznie każdy kraj posiada w tym aspekcie oddzielne regulacje, także te dotyczące księgowości, formalności prawnych i specjalnych zezwoleń. Światełkiem w tunelu są specjalne programy, które pozwalają na znacznie łatwiejszą realizację planów zawodowych osobom zza granicy.

Czytaj więcej
...
LEGALIZACJA POBYTU I PRACY W POLSCE

7 kwietnia 2022

Sposoby legalizacji pracy w Polsce dla cudzoziemców

Cudzoziemcy coraz chętniej przybywają do Polski, aby rozpocząć tutaj pracę i osiedlić się na stałe. Polska to dla nich atrakcyjny kraj ze względu na przynależność do Unii Europejskiej, coraz lepsze zarobki i warunki pracy, a także członek Unii Europejskiej.

Czytaj więcej