First slide

Ekonomia/Gospodarka

...
SKUTECZNOŚĆ SYSTEMU PODATKOWEGO W ŚCIĄGANIU VAT-U

15 października 2020

1 lipca odbył się kongres PISu i Zjednoczonej Prawicy, na którym poruszono kwestię działań podejmowanych przez resort finansów związanych ze skuteczniejszym ściąganiem podatków. Prezes Kaczyński stwierdził, że widoczny jest już duży postęp, ale wiele jeszcze można zrobić.

Czytaj więcej
...
KONIEC NFZ?

15 października 2020

Wiemy już, że likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia na pewno nastąpi, ale póki co nie ma jej ostatecznej „daty”. Pewne jest, że nie jest możliwe wdrożenie jej w roku bieżącym. Analizowane są również sposoby jak zostanie to przeprowadzone. Największą zagadką jest długość trwania procesu likwidacji.

Czytaj więcej
...
KONTROLE PODATKOWE W FIRMACH

1 października 2020

Piotr Walczak, wiceminister finansów i wiceszef Krajowej Administracji Podatkowej skierował pismo do Urzędów Skarbowych w Polsce. Fragment pisma brzmi „Z uwagi na dużą liczbę wszczętych a niezakończonych postępowań kontrolnych, polecam zachowanie szczególnej staranności w celu szybkiego ich przeprowadzenia i zakończenia w możliwie najwcześniejszym terminie”.

Czytaj więcej
...
DRUK 3D ROZWINIE INNOWACYJNOŚĆ POLSKICH FIRM?

1 października 2020

Zdaniem specjalistów druk 3D ma wpłynąć na wzrost konkurencyjności i innowacyjności polskich firm na świecie. Szybkie wytwarzanie części oraz modeli produktów i prototypów niestety nie idzie w parze z tanią technologią. Jednak daje ona możliwości na obniżenie pewnych kosztów jakimi jest np. ograniczenie odpadów metalu.

Czytaj więcej
...
BIZNESPLAN – NIE TAKI ŁATWY, JAK SIĘ WYDAJĘ… CZ.1

1 października 2020

Koszty
Niektóre koszty jesteśmy w stanie w prosty sposób oszacować, np. wysokość wynagrodzenia, wynajem biura, koszty abonamentu, sprzętu biurowego. Niestety jest i wiele takich, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć ze względu na innowacyjny projekt, który mamy zamiar wdrożyć jako pierwsi.

Czytaj więcej
...
POLSKA PRZYJAZNA STARTUP`OM?

29 września 2020

Według rankingu „Doing Business” w naszym kraju coraz łatwiej prowadzić własny biznes. Na 190 badanych państw z całego świata, Polska znalazła się na 24 pozycji. Determinantami branymi pod uwagę przez Bank Światowy było założenie oraz prowadzenie działalności gospodarczej. W porównaniu do roku poprzedniego Polska przesunęła się o 1 pozycję wyżej, co daje nam najlepszy, jak dotąd, wynik osiągnięty w przeprowadzanych badaniach.

Czytaj więcej