First slide

Blog

...
CERTYFIKAT REZYDENCJI PODATKOWEJ

9 listopada 2022

Rezydencja podatkowa – co to jest?

Wyeliminowanie obowiązku posiadania certyfikatów rezydencji przez cudzoziemców zmniejszyłoby koszty ich zatrudnienia na umowę zlecenie. Aktualnie zleceniodawca musi pobierać aż 20% podatek od wynagrodzenia osób pochodzących z innego kraju,

Czytaj więcej
...
POMYSŁ NA BIZNES

1 listopada 2022

Pomysł na biznes – jak wprowadzić go w życie?

Wiele osób marzy o tym, aby wreszcie mieć własną firmę. Być dla siebie samego szefem, z czasem dawać pracę innym osobom. Aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać, to najważniejsze jest, aby mieć dobry pomysł na biznes. Zanim zaczniesz go realizować, musisz zweryfikować parę kwestii. Zobacz, jakich!

Czytaj więcej
...
WIZY DLA ROSJAN

14 października 2022

Wizy dla Rosjan – szczegółowe informacje

Wiele państw Unii Europejskiej, w tym Polska, Litwa i Łotwa, wprowadziły zakaz wjazdu na wizę Schengen dla Rosjan. To sprawia, że coraz trudniej jej obywatelom wyjechać ze swojego kraju. Paszporty zagraniczne ma tylko 29% Rosjan. Natomiast wizy Schengen posiada jedynie 2% obywateli.

Czytaj więcej
...
LEGALIZACJA POBYTU DLA ROSJAN

11 października 2022

Mobilizacja w Rosji, a praca w Polsce

W Rosji trwa mobilizacja w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy. Nie każdy obywatel Rosji chce brać w niej udział. Dlatego część osób próbuje wyjechać z kraju i zacząć życie gdzieś indziej.

Czytaj więcej
...
WIZA HUMANITARNA W POLSCE

7 października 2022

Wiza humanitarna – kto może aplikować?

Wiza humanitarna pozwala państwom na przyznanie pomocy osobom, które potrzebują legalnego i bezpiecznego dostępu do ochrony międzynarodowej. W ostatnim czasie znacząco zmieniły się przepisy dotyczące wydawania wiz humanitarnych dla obywateli Ukrainy i Białorusi.

Czytaj więcej
...
UCHODŹCY W POLSCE

29 września 2022

Wsparcie dla uchodźców

W dniu 9 marca 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium ich państwa. Znajduje się w niej wiele zagadnień dotyczących pobytu uchodźców w Polsce. Z tego artykułu się dowiesz: Jak wygląda legalizacja pobytu uchodźcy w Polsce? Jakie problemy mają uchodźcy? O jakie świadczenia mogą się starać? Jakie korzyści zapewnia posiadanie statusu uchodźcy?

Czytaj więcej
...
DIIA DLA OBYWATELI UKRAINY

26 września 2022

DIIA – co to takiego?

Diia.pl to dokument elektroniczny wydawany obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 roku. Zalicza się go do dokumentów pobytowych. Został wprowadzony w życie 23 lipca 2022 roku.

Daje ona możliwość przekraczania polskich granic i swobodnego przemieszczania się w strefie Schengen. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać DIIA?

Czytaj więcej
...
PITCH DECK

28 czerwca 2022

Pitch deck – jak go zrobić?

Startup to specyficzny rodzaj działalności, w której można spodziewać się wielu wzlotów jak i upadków, przełomów jak i kroków wstecz. Jedno jest pewne – rozpoczęcie własnej działalności nie jest łatwe. Startup cechuje fakt, że szczególnie na początku wymaga dużych nakładów finansowych. W ich znalezieniu pomoże Ci stworzenie Twojego autorskiego pitch deck.

Czytaj więcej
...
INWESTYCJE W STARTUP

10 czerwca 2022

Jak znaleźć inwestora?

Innowacje to jedna z gałęzi biznesu, która pociąga za sobą największy rozwój i często bardzo duże pieniądze. Inwestowanie w startup wymaga bardzo dokładnej analizy, ale także poświecenia czasu, nieco odwagi i dobrej intuicji. Do grona tego typu inicjatyw należą startupy, które najchętniej zakładane są przez młode osoby np. studentów. Często na początku tego typu biznes potrzebuje wsparcia.

Czytaj więcej
...
SKŁADKI ZUS W FIRMIE

21 maja 2022

Składki ZUS w firmie

Obowiązkowe składki ZUS to najczęstszy hamulec przed założeniem własnej działalności. Wielu osobom kojarzy się, że związane z tym koszty mogą pochłaniać znaczną część dochodów. Oczywiście ponoszenie kosztów to nieodzowna część prowadzenia firmy, jednak na jej początku można skorzystać z pewnych ulg.

Czytaj więcej