First slide

Ekonomia/Gospodarka

...
SKŁADKI ZUS W FIRMIE

21 maja 2022

Składki ZUS w firmie

Obowiązkowe składki ZUS to najczęstszy hamulec przed założeniem własnej działalności. Wielu osobom kojarzy się, że związane z tym koszty mogą pochłaniać znaczną część dochodów. Oczywiście ponoszenie kosztów to nieodzowna część prowadzenia firmy, jednak na jej początku można skorzystać z pewnych ulg.

Czytaj więcej
...
SAMOZATRUDNIENIE – WADY I ZALETY

21 maja 2022

Samozatrudnienie – definicja

Samozatrudnienie to marzenie dla wielu osób, które nie chcą przez całe życie pracować jedynie na etacie. Młode osoby często muszą wręcz rozpocząć karierę od etatu, czy zatrudnienia w firmie (chociażby ze względu na studia i konieczne praktyki). Po tym etapie cześć z nich jest chętnie dalej zatrudniana co sprawia, że pozostają na etacie. Po czasie przyzwyczajenie do stabilnej sytuacji zaczyna

Czytaj więcej
...
INFLUENCER – ROZLICZANIE PODATKÓW

9 maja 2022

Influencer – specyfika zawodu

Czy influencer to zawód przyszłości? Internet ma ogromny wpływ na politykę, ekonomię i życie społeczne. Nie sposób całkowicie odseparować się od wydarzeń w sieci. Filmiki publikowane na YouTube czy tweety z Twittera są cytowane przez media i stają się elementem krajowych debat. Nic więc dziwnego, że to co dzieje się w sieci ma coraz większy wpływ na całe społeczeństwo.

Czytaj więcej
...
CIT ESTOŃSKI – JAK DZIAŁA?

26 kwietnia 2022

CIT estoński – dla kogo?

Czy słyszeliście już o CIT estoński? Wszelkie ułatwienia i możliwość płacenia niższych podatków są gratką dla przedsiębiorców. Na przestrzeni lat powstało wiele udogodnień, dzięki którym przepisy sprzyjały zakładaniu mniejszych i dużych firm. Skomplikowane podatki i niezrozumiałe prawo finansowe to jedne z

Czytaj więcej
...
POLSKI ŁAD – ZASADY DZIAŁANIA

24 kwietnia 2022

Polski Ład – wady i zalety

Polski Ład to plan ogłoszony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który miał naprawić polską gospodarkę. Założeniem było m. in. wprowadzenie potrzebnych zmian podatkowych po pandemii COVID-19. Rozprzestrzenienie się koronawirusa na cały świat spowodowało nie tylko problemy w służbie zdrowia, ale także w gospodarce

Czytaj więcej
...
BIZNESPLAN – WADY I ZALETY

24 kwietnia 2022

Biznesplan – czy warto mieć?

Podstawą każdej działalności gospodarczej powinien być dobry biznesplan. Otwarcie firmy zwykle poprzedzają długie rozmyślania, analizy, a także zasięganie opinii innych osób, aby jak najlepiej wystartować i przygotować się do działalności na rynku. Biznes plan można stworzyć w swojej głowie, ale także przygotować spisany dokument za pośrednictwem kartek papieru czy komputerowych plików.

Czytaj więcej
...
JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ?

18 kwietnia 2022

Jak założyć firmę?

Własna działalność to doskonały sposób na niezależność, osiągnięcie bardzo dobrych zarobków i spełnienie marzeń. Zanim jednak się do tego przystąpi warto mieć odpowiedni pomysł, nakreślić sobie plan działania i konsekwentnie go realizować. Dla wielu osób przeszkodą może wydawać się sam proces zakładania działalności gospodarczej.

Czytaj więcej
...
CO TO JEST STARTUP?

16 kwietnia 2022

Czym jest startup?

Poszukiwania wymarzonej posady na rynku pracy często brutalnie weryfikują aktualne trendy, niesatysfakcjonująca płaca czy warunki pracy, które są nie do przyjęcia. Niestety w naszym społeczeństwie jeszcze dość powszechnie funkcjonuje stereotyp, że najlepszym rozwiązaniem jest praca na etacie, a zakładanie własnej firmy (startup) wiąże się z dużą niepewnością i ryzykiem.

Czytaj więcej
...
INKUBATORY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁODZI

10 kwietnia 2022

Inkubatory przedsiębiorczości w Łodzi

Wielu młodych ludzi po ukończeniu studiów zastanawia się, gdzie skierować swoje kroki, aby rozpocząć wymarzoną karierę zawodową. Część z nich szuka pracy w firmach, część z nich marzy o założeniu własnego biznesu. Własna firma może odzwierciedlać zdobyte wykształcenie, ale równie dobrze może być związana z pasją, która będzie mogła przynieść zyski. Inkubator przedsiębiorczości Łódź to bardzo dobry sposób na to!

Czytaj więcej
...
PROGRAM WIZOWY POLAND BUSINESS HARBOUR

10 kwietnia 2022

Poland Business Harbour – specjalny program wizowy dla cudzoziemców

Wyjazd do pracy za granicą czy założenie własnej działalności na terenie obcego kraju to zawsze duże wyzwanie i przedsięwzięcie logistyczne. Praktycznie każdy kraj posiada w tym aspekcie oddzielne regulacje, także te dotyczące księgowości, formalności prawnych i specjalnych zezwoleń. Światełkiem w tunelu są specjalne programy, które pozwalają na znacznie łatwiejszą realizację planów zawodowych osobom zza granicy.

Czytaj więcej