First slide

Biznes

...
KONTROLE PODATKOWE W FIRMACH

1 października 2020

Piotr Walczak, wiceminister finansów i wiceszef Krajowej Administracji Podatkowej skierował pismo do Urzędów Skarbowych w Polsce. Fragment pisma brzmi „Z uwagi na dużą liczbę wszczętych a niezakończonych postępowań kontrolnych, polecam zachowanie szczególnej staranności w celu szybkiego ich przeprowadzenia i zakończenia w możliwie najwcześniejszym terminie”.

Czytaj więcej
...
DRUK 3D ROZWINIE INNOWACYJNOŚĆ POLSKICH FIRM?

1 października 2020

Zdaniem specjalistów druk 3D ma wpłynąć na wzrost konkurencyjności i innowacyjności polskich firm na świecie. Szybkie wytwarzanie części oraz modeli produktów i prototypów niestety nie idzie w parze z tanią technologią. Jednak daje ona możliwości na obniżenie pewnych kosztów jakimi jest np. ograniczenie odpadów metalu.

Czytaj więcej
...
BIZNESPLAN – NIE TAKI ŁATWY, JAK SIĘ WYDAJĘ… CZ.1

1 października 2020

Koszty
Niektóre koszty jesteśmy w stanie w prosty sposób oszacować, np. wysokość wynagrodzenia, wynajem biura, koszty abonamentu, sprzętu biurowego. Niestety jest i wiele takich, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć ze względu na innowacyjny projekt, który mamy zamiar wdrożyć jako pierwsi.

Czytaj więcej
...
POLSKA PRZYJAZNA STARTUP`OM?

29 września 2020

Według rankingu „Doing Business” w naszym kraju coraz łatwiej prowadzić własny biznes. Na 190 badanych państw z całego świata, Polska znalazła się na 24 pozycji. Determinantami branymi pod uwagę przez Bank Światowy było założenie oraz prowadzenie działalności gospodarczej. W porównaniu do roku poprzedniego Polska przesunęła się o 1 pozycję wyżej, co daje nam najlepszy, jak dotąd, wynik osiągnięty w przeprowadzanych badaniach.

Czytaj więcej