First slide

Biznes

...
POMYSŁ NA BIZNES

1 listopada 2022

Pomysł na biznes – jak wprowadzić go w życie?

Wiele osób marzy o tym, aby wreszcie mieć własną firmę. Być dla siebie samego szefem, z czasem dawać pracę innym osobom. Aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać, to najważniejsze jest, aby mieć dobry pomysł na biznes. Zanim zaczniesz go realizować, musisz zweryfikować parę kwestii. Zobacz, jakich!

Czytaj więcej
...
PITCH DECK

28 czerwca 2022

Pitch deck – jak go zrobić?

Startup to specyficzny rodzaj działalności, w której można spodziewać się wielu wzlotów jak i upadków, przełomów jak i kroków wstecz. Jedno jest pewne – rozpoczęcie własnej działalności nie jest łatwe. Startup cechuje fakt, że szczególnie na początku wymaga dużych nakładów finansowych. W ich znalezieniu pomoże Ci stworzenie Twojego autorskiego pitch deck.

Czytaj więcej
...
INWESTYCJE W STARTUP

10 czerwca 2022

Jak znaleźć inwestora?

Innowacje to jedna z gałęzi biznesu, która pociąga za sobą największy rozwój i często bardzo duże pieniądze. Inwestowanie w startup wymaga bardzo dokładnej analizy, ale także poświecenia czasu, nieco odwagi i dobrej intuicji. Do grona tego typu inicjatyw należą startupy, które najchętniej zakładane są przez młode osoby np. studentów. Często na początku tego typu biznes potrzebuje wsparcia.

Czytaj więcej
...
SAMOZATRUDNIENIE – WADY I ZALETY

21 maja 2022

Samozatrudnienie – definicja

Samozatrudnienie to marzenie dla wielu osób, które nie chcą przez całe życie pracować jedynie na etacie. Młode osoby często muszą wręcz rozpocząć karierę od etatu, czy zatrudnienia w firmie (chociażby ze względu na studia i konieczne praktyki). Po tym etapie cześć z nich jest chętnie dalej zatrudniana co sprawia, że pozostają na etacie. Po czasie przyzwyczajenie do stabilnej sytuacji zaczyna

Czytaj więcej
...
INFLUENCER – ROZLICZANIE PODATKÓW

9 maja 2022

Influencer – specyfika zawodu

Czy influencer to zawód przyszłości? Internet ma ogromny wpływ na politykę, ekonomię i życie społeczne. Nie sposób całkowicie odseparować się od wydarzeń w sieci. Filmiki publikowane na YouTube czy tweety z Twittera są cytowane przez media i stają się elementem krajowych debat. Nic więc dziwnego, że to co dzieje się w sieci ma coraz większy wpływ na całe społeczeństwo.

Czytaj więcej
...
BIZNESPLAN – WADY I ZALETY

24 kwietnia 2022

Biznesplan – czy warto mieć?

Podstawą każdej działalności gospodarczej powinien być dobry biznesplan. Otwarcie firmy zwykle poprzedzają długie rozmyślania, analizy, a także zasięganie opinii innych osób, aby jak najlepiej wystartować i przygotować się do działalności na rynku. Biznes plan można stworzyć w swojej głowie, ale także przygotować spisany dokument za pośrednictwem kartek papieru czy komputerowych plików.

Czytaj więcej
...
CO TO JEST STARTUP?

16 kwietnia 2022

Czym jest startup?

Poszukiwania wymarzonej posady na rynku pracy często brutalnie weryfikują aktualne trendy, niesatysfakcjonująca płaca czy warunki pracy, które są nie do przyjęcia. Niestety w naszym społeczeństwie jeszcze dość powszechnie funkcjonuje stereotyp, że najlepszym rozwiązaniem jest praca na etacie, a zakładanie własnej firmy (startup) wiąże się z dużą niepewnością i ryzykiem.

Czytaj więcej