First slide

Biznes

...
SAMOZATRUDNIENIE – WADY I ZALETY

21 maja 2022

Samozatrudnienie – definicja

Samozatrudnienie to marzenie dla wielu osób, które nie chcą przez całe życie pracować jedynie na etacie. Młode osoby często muszą wręcz rozpocząć karierę od etatu, czy zatrudnienia w firmie (chociażby ze względu na studia i konieczne praktyki). Po tym etapie cześć z nich jest chętnie dalej zatrudniana co sprawia, że pozostają na etacie. Po czasie przyzwyczajenie do stabilnej sytuacji zaczyna

Czytaj więcej
...
INFLUENCER – ROZLICZANIE PODATKÓW

9 maja 2022

Influencer – specyfika zawodu

Czy influencer to zawód przyszłości? Internet ma ogromny wpływ na politykę, ekonomię i życie społeczne. Nie sposób całkowicie odseparować się od wydarzeń w sieci. Filmiki publikowane na YouTube czy tweety z Twittera są cytowane przez media i stają się elementem krajowych debat. Nic więc dziwnego, że to co dzieje się w sieci ma coraz większy wpływ na całe społeczeństwo.

Czytaj więcej
...
BIZNESPLAN – WADY I ZALETY

24 kwietnia 2022

Biznesplan – czy warto mieć?

Podstawą każdej działalności gospodarczej powinien być dobry biznesplan. Otwarcie firmy zwykle poprzedzają długie rozmyślania, analizy, a także zasięganie opinii innych osób, aby jak najlepiej wystartować i przygotować się do działalności na rynku. Biznes plan można stworzyć w swojej głowie, ale także przygotować spisany dokument za pośrednictwem kartek papieru czy komputerowych plików.

Czytaj więcej
...
CO TO JEST STARTUP?

16 kwietnia 2022

Czym jest startup?

Poszukiwania wymarzonej posady na rynku pracy często brutalnie weryfikują aktualne trendy, niesatysfakcjonująca płaca czy warunki pracy, które są nie do przyjęcia. Niestety w naszym społeczeństwie jeszcze dość powszechnie funkcjonuje stereotyp, że najlepszym rozwiązaniem jest praca na etacie, a zakładanie własnej firmy (startup) wiąże się z dużą niepewnością i ryzykiem.

Czytaj więcej