POMOC PRAWNA

Obecnie z powodu działań wojennych na Ukrainie wielu właścicieli firm decyduje się przenieść swoją działalność do Polski. Jednak, aby miało to sens, należy się odpowiednio przygotować do tego kroku. To znaczy przeanalizować lokalny rynek, sporządzić biznes plan oraz załatwić wszystkie formalności.

Jak wygląda relokacja firm do Polski?

Polska dla obywateli Ukrainy wprowadziła wiele ułatwień. Dotyczą one zarówno legalizacji pobytu na terenie naszego kraju, jak również procedury zatrudniania obywateli Ukrainy. Prostsze stało się również założenie działalności gospodarczej w Polsce.

Przedsiębiorcy z Ukrainy mają możliwość otworzenia tutaj nowej firmy lub tylko jej oddziału. Najpopularniejszą formą prowadzenia oddziału w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialności. Procedura jest zakładania również została w dużym stopniu uproszczona. Spółkę możesz założyć nawet przez internet. Dodatkowo, minimalny kapitał zakładowy sp. z o.o. ma wysokość 5 000 zł. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie narodowości udziałowców.

W czym dokładnie pomagamy?

Oferujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie relokacji firm do Polski.

Świadczymy pomoc prawną w zakresie zatrudnienia, doboru i rejestracji odpowiedniej formy prawnej. Powadzimy konsultacje legalizacyjne z klientami z Ukrainy lub z ich przyszłymi pracownikami. Pomagamy również w legalizacji zatrudnienia w Polsce. Wspieramy Cię na każdym etapie tej procedury. Monitorujemy terminy kończących się zezwoleń i wskazania dotyczące kontynuacji zatrudnienia. Wesprzemy Cię również w rozliczeniach podatkowych. Pomożemy Ci w znalezieniu optymalnej formy opodatkowania.

Pozostałe świadczone przez nas usługi dla firm z Ukrainy to między innymi:

  • Rejestracja do celów podatkowych.
  • Otwarcie rachunku bankowego.
  • Założenie podpisu elektronicznego.
  • Rejestracja w Centralnym Rejestrze Beneficjantów Rzeczywistych (CRBR).

Jeżeli pragniesz założyć lub kontynuować działalność w Polsce, to skontaktuj się z Firmą dla Każdego! Gwarantujemy, że szybko pomożemy Ci w realizacji Twoich planów!