pomysł na biznes

29 listopada 2022

POMYSŁ NA BIZNES

Pomysł na biznes – jak wprowadzić go w życie?

Wiele osób marzy o tym, aby wreszcie mieć własną firmę. Być dla siebie samego szefem, z czasem dawać pracę innym osobom. Aby przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać, to najważniejsze jest, aby mieć dobry pomysł na biznes. Zanim zaczniesz go realizować, musisz zweryfikować parę kwestii. Zobacz, jakich!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak sprawdzić, czy pomysł na biznes, da Ci szansę na zyski?
  • Zarobki – jak wysokie powinny być?
  • Jak obniżyć podatki w firmie?

Pomysł na biznes – od czego zacząć?

Musisz zastanowić się nad tym, jakie mocne i słabe strony ma Twój pomysł na biznes. Na czym dokładnie będziesz zarabiać? Co wartościowego możesz zaoferować Twoim przyszłym klientom?

Na wszystkie te pytania powinieneś znaleźć konkretne odpowiedzi. Nie nakreślaj pomysłu na własną firmę zbyt szeroko. Znajdź swoją niszę i w niej się specjalizuj. Nie jest dobrym pomysłem, w szczególności na samym początku oferowanie wielu różnorodnych usług. Możesz zwyczajnie nie być w stanie ich wszystkich zagwarantować. Szczególnie, gdy zamierzasz prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą.

POMYSL NA BIZNES

Warto jest również śledzić poczynania Twojej konkurencji. Zobacz, jakie działania podejmuje i w jaki sposób dociera do klientów. Może taki research pozwoli Ci szerzej spojrzeć na pomysł na biznes i lekko zmodyfikować Twoje początkowe plany. Dobrze jest nie tylko patrzeć, co robią rywale, ale też zastanowić się nad tym, jak możesz wyróżnić się na ich tle. W końcu Twoim zadaniem jest zaoferowanie klientom więcej niż daje konkurencja prawda.

Ile powinieneś zarabiać, aby się utrzymać na rynku?

Własna firma to przede wszystkim koszty. Twoim obowiązkiem jest opłacenie podatków, składek na ubezpieczenie, opłacić bieżące rachunki (prąd, księgowość, wynajem lokalu itd.). Jeżeli pracujesz zdalnie, to wiele czynności możesz wykonywać we własnym domu, co sprawia, że ogólne koszty się zmniejszają. Na samym początku warto rozważyć taką możliwość. Szczególnie, gdy nie masz dużych oszczędności na rozkręcenie własnej firmy.

Powinieneś chociaż mniej więcej wiedzieć, ile miesięcznie będzie Cię kosztowało prowadzenie własnej działalności. Zastanów się, ile minimalnie powinieneś zarabiać na swoich usługach, aby w najgorszym wypadku wyjść na zero. Warto nastawić się na tak zwany czarny scenariusz i trochę te kwoty zawyżyć. Wtedy, nawet, gdy wypadnie jakiś niespodziewany wydatek, to nie będziesz się stresował.

jak obnizyc podatki

Jak obniżyć podatki w firmie?

Jeżeli zamierzasz prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, to aby zmniejszyć podatek, powinieneś zwiększyć koszty uzyskania przychodu. Pomogą Ci one w obniżeniu podstawy opodatkowania przez odejmowanie od przychodu kosztów firmowych.

Oczywiście poniesione koszty muszą być powiązane z prowadzoną przez Ciebie działalnością. Kupowanie wszystkiego ,,na firmę” może się skończyć kontrolą z Urzędu Skarbowego i karami finansowymi. Są jednak takie wydatki, które są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie. Możemy wśród nich wymienić na przykład: drukarkę, skaner, laptop, komputer PC, samochód firmowy, czy papier ksero. To samo dotyczy wydatków poniesionych na księgowość, internet, czy wynajem lokalu.

Masz pomysł na biznes i chcesz go przetestować w najlepszym inkubatorze przedsiębiorczości w Polsce? Skontaktuj się z nami!